Tantra Masajı

Tantrik masaj, “cinselik ve orgazmın tinsel uyarılmayı doruğa çıkartması” olarak açıklanıyor. Yani bildik anlamda Tantra, arzunun ve zevkin derinlerine dalmaktır.

5.000 yıl öncesinden bu yana varlığı kabul edilen Tantra Seks, çok eski bir tinsel doğu inanışı. Yoga ve Zen’de olduğu gibi aydınlanma amaçlı uygulanıyor ve yatak odası yaşamının, hayatın tümüne yansımasını amaçlıyor. Tantra görüşüne göre seks ve orgazm, tensil uyarılmayı doruğa çıkarıyor. Erkek enerji Shiva ve dişi enerji Shakti, cinsel anlamda bir araya geldiklerinde aydınlanmanın en yüksek seviyesine ulaşılıyor.
Tanrik keskin anahtarına aslında herkes sahip: nefes… Tantra’ya göre eğer vücudunuzu rahatlamış ve zihninizi tüm dünyevi endişelerden arınmış tutarsanız içinizdeki “tanrıça”nın dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Nefesinizi kullanarak orgazmik enerjinizi cinsel organınızdan tüm vücudunuza dağıtabilirsiniz. Vücudu tamamen saran bu karıncalanma hissi, çiftler için daha derinden ve yakından bir ilişki anlamına geliyor.
Tantra, her ne kadar “kelimelerle ifade edilemez bir orgazm” olarak nitelendirilse de amacı salt zevk çığlıkları attırmak değil, doğru anda heyecan verici ve uyarıcı bir dalgayla sürüklenmek. Ancak, sadece birleşmenin sonundaki kuvvetli sarsılışa odaklanırsanız, Tantra’nın vücudunuzda yaratacağı daha bir çok orgazmik hazdan mahrum kalabilirsiniz. Tantra rehberleri, tam bir doyumdan şüphe etmemekle beraber kadınların daha duyarlı olabildiklerini ve kolayca orgazma ulaşabileceklerini ekliyorlar.
Özel hazırlıklar
Egzantrik ve tantrik bir seks için işe önce yatak odanızda çeşitli değişiklikler yaparak başlamanız gerekiyor. Çiçekler, aromatik yağlar, tütsüler, mumlar, taze meyveler hatta çikolata, hislerinizi ve dürtülerinizi harekete geçirmek için iyi birer aracı olacaktır. Tantra uzmanlarına göre; yatak takımınız için saten kumaş seçmeniz sizin açıızdan faydalı olacaktır.
Tantraya ön hazırlık
En sevdiginiz müziği açın. Ayakta durup bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak derin nefes alın. Tüm vücudunuzu -bacaklarınızı, başınızı, hatta kalçanızı- bir dakika boyunca titretin. Uzanın ve partnerinizi bulunduğunuz odaya davet edin. Bir yandan da sık sık nefes alıp verin. Bu sık nefes alıp verişler sayesinde tüm gergin kasları gevşetip bedensel duyarlılığınızı artıracaksınız. Böylesi bir ön hazırlığın ardından sarsıcı bir orgazm yaşamamanız olanaksız.
Nefes alın ve sallanın
Yatağın üzerinde ya da yerde partnerinizle yüz yüze gelecek şekilde oturun. Gözlerinizi kapatarak başlayın ve nefesinizin vücudunuzu terk edip tekrar vücudunuza dönüşünü hissedin. Nefesinizin göbek deliğinizin altına kadar ulaşmasına dikkat edin. Göğsünüz ileride, ileri geri sallanarak nefes almaya devam edin.
Her nefes alıp öne sallanışta üst bacak kaslarınızı gerin ve arkaya giderken gevşetin. Cinsel hareketlenmeler hissedeceksiniz. Birbirinizin gözlerinin içine bakın, çünkü bu aslında ruhun derinliğine bakmaktır.
Devamında nefes alıp vermeye, sallanmaya ve aynı nabzı paylaşmaya devam edin. Yaşadığınız bu etkileşim sizi şaşırtacak. Enerji alanlarınız bir araya geldiginde birbirinize karşı fazlasıyla hassaslaştığınızı fark edeceksiniz.
Tantra öpücüğünü paylaşın
Partnerinizle kucak kucağa oturup nefes almaya devam ederken birbirinizin nefesini paylastiğınızı fark edeceksiniz. Her nefes verişte tüm bedeninize hakim olmaya çalışın. Dışarı çıkan nefesi hissedin. Sonra öpüşün ve nefesinizi paylaşın, o kadar yoğunlaşacaksiniz ki konuşmaya gerek kalmayacak.
Unutmayın, Tantra arzunun ve zevkin derinlerine dalmaktır. Kendinizden geçmiş hissediyorsanız doğru yoldasınız!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s